Alternatywa dla szczoteczek elektrycznych.

Właściwa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna.Istotny jest tutaj wybór odpowiedniej pasty oraz szczoteczki.Szczoteczki szybko się zużywają i powinny być wymieniane kilka razy w ciągu roku. Aby wybrać najlepszą szczoteczkę należy zwrócić uwagę na stan uzębienia oraz dziąseł.

 

Rodzaje szczoteczek

 

Rodzajów szczoteczek jest wiele: manualne, specjalistyczne, elektryczne oraz soniczne. Zwykłe szczoteczki – manualne różnią się od siebie np. ułożeniem włosia. Dzielą się na pęczkowe i wielopęczkowe. Szczoteczki specjalistyczne to np. pooperacyjne czy ortodontyczne, mają specjalne kształty dostosowane do potrzeb.

szczoteczka

Coraz bardziej popularne stają się szczoteczki elektryczne. Posiadają one silniczek oraz wbudowane baterie, dzięki czemu główka szczoteczki wykonuje odpowiednie ruchy np. pulsacyjne czy rotacyjne. Uproszczoną wersją tej szczoteczki jest szczoteczka wibracyjna.

Ciekawa alternatywa

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również szczoteczki soniczne. Główka takiej szczoteczki wykonuje pulsacyjne ruchy i emituje ultradźwięki, które rozbijają płytkę nazębną. Jej działanie opiera się przede wszystkim na ultradźwiękach, jest to działanie skuteczniejsze niż szczoteczek elektrycznych, które mechanicznie ścierają osad. Szczoteczki soniczne polecane są przede wszystkim dla osób z wrażliwymi dziąsłami, ich działanie jest delikatne ale skuteczne.

umhyjzeby

Polecane są szczególnie dzieciom, ponieważ nie myją one tak dokładnie zębów jak dorośli. Rozmiary szczoteczki powinny być dostosowane do wieku. Długość główki szczoteczki w przypadku dzieci powinna mieścić się w granicach 7,5 do 15 mm, dla dorosłych to 20 do 30mm. W szczoteczkach sonicznych najważniejsza jest częstotliwość emitowanych dźwięków. Do elektrycznych i sonicznych szczoteczek można dokupić różne akcesoria i dodatki, np. sygnalizator czasu mycia zębów, regulator prędkości, czy czujnik siły nacisku.

0 comments on “Alternatywa dla szczoteczek elektrycznych.Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *