Dlaczego mąka orkiszowa jest taka zdrowa?

Orkisz jest świetną alternatywą żywieniową dla tych, którym leży na sercu własne zdrowie, jak i zdrowie najbliższych. Orkisz jest to stara odmiana pszenicy, wyjątkowo zdrowa a obecnie jeszcze niedoceniona. Jej wspaniałe właściwości są dopiero odkrywane na nowo. Oprócz wielu właściwości zdrowotnych orkisz jest po prostu smaczny – ma delikatny orzechowy smak i jest łatwostrawny. Można go spożywać w formie ziarna, mąki, płatków, kaszy, makaronów, można robić różne wypieki.

Rodzaje mąki

Mąka orkiszowa, jasna lub graham, jest wytwarzana tradycyjnymi metodami z ziarna pozyskanego z gospodarstw rolnych z ekologicznym certyfikatem, gdyż nie wymaga stosowania nawozów sztucznych. Orkisz nie poddaje się też modyfikacjom genetycznym, co pozwoliło mu przetrwać w niezmienionej formie od czasów starożytności. Mąka orkiszowa nie zawiera żadnych polepszaczy. Zawiera więcej białka niż mąka z ziarna pszenicy zwyczajnej. Mąka orkiszowa jasna jest idealna do wypieku chleba i bułek, można z niej zrobić także kruche ciasta.
543

Właściwości zdrowotne orkiszu

Właściwości zdrowotnych orkiszu a tym samym wypieków z mąki orkiszowej nie sposób nie doceniać. Orkisz wzmacnia odporność, usuwa toksyny, ma dobry wpływ na krew, pomaga przy zmęczeniu i spadku energii. Ponadto obniża poziom cholesterolu, zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę, spowalnia procesy starzenia się organizmu. Pomaga przy problemach z sercem i układem krążenia oraz pomaga w chorobach wątroby i nerek. Dzięki zawartości podstawowych aminokwasów wpływa na lepszą budowę tkanki mięśniowej. Orkisz zawiera duże ilości lekkostrawnego białka, węglowodanów, witamin, a także dobrze przyswajalny gluten. Jest bogaty w kwasy nienasycone, zawiera witaminy A, D, E, z grupy B oraz cynk, miedź, selen, żelazo, fosfor, magnez i wapno.
Mąki orkiszowe bardzo wysokiej jakości można kupić we wszystkich większych sklepach spożywczych.

12561

0 comments on “Dlaczego mąka orkiszowa jest taka zdrowa?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *