Nasiona konopi jako substytut diety.

Racjonalne i zdrowe odżywianie to już nie tylko moda, ale świadomy wybór osób, które dbają o swoje zdrowie. Szukają naturalnych produktów, które zapewnią organizmowi dostarczenie wszystkich niezbędnych składników witaminowych i mineralnych.

Właściwości nasion konopi

Siemię konopne to jedna z niewielu roślin, która ma idealne proporcje między nienasyconymi kwasami tłuszczowymi omega 6 i omega 3. Organizm ludzki kwasów tych nie produkuje, więc muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Optymalne proporcje (3:1) sprawiają, że siemię konopne chroni przed infekcjami i różnymi stanami zapalnymi.

Nasiona konopi zawierają także duże ilości witaminy E, żelaza, cynku, wapnia, fosforu i magnezu. Dzięki temu dobrze wpływają na funkcjonowanie układu krwionośnego, elastyczność naczyń, zapobiegają miażdżycy. Mają pozytywny wpływ na kondycję skóry, paznokci i włosów.

Siemię konopne to także doskonałe źródło białka, które nie zawiera cholesterolu i jest łatwo przyswajalne. Jego właściwości odżywcze przewyższają właściwości białka sojowego.

2

Olej konopny

Sklep z nasionami marihuany z reguły oferuje także olej z konopi o charakterystycznym orzechowym zapachu. W kuchni stosowany jest na zimno jako dodatek do sałatek.
Znacznie szersze zastosowanie ma olej konopny w kosmetologii. Jest składnikiem kremów, balsamów, olejków do ciała. Doskonale sprawdza się przy wszelkiego rodzaju chorobach skóry. Łagodzi objawy łuszczycy, egzem, owrzodzeń, trądziku.

Czy jest to legalne?

Tak, ponieważ sprzedawane w sklepach nasiona konopi czy olej konopny pochodzą z odmiany przemysłowej i nie mają nic wspólnego z konopiami uprawianymi w Indiach, Iranie czy Afganistanie. Niestety powszechne mylenie obu roślin sprawiło, że uprawa konopi przemysłowych została bardzo ograniczona.

Poza właściwościami leczniczymi konopie cenione były (przez niektórych nadal są) jako materiał budowlany, do produkcji papieru, tkanin (na żagle), materiał izolacyjny. W rolnictwie konopie używane były jako zabezpieczenie przed powodziami (wzmacniały wały), spulchniacz ziemi, poplon, ich zapach odstrasza owady. Konopie to roślina, która rośnie bardzo szybko i w każdych warunkach.

3

0 comments on “Nasiona konopi jako substytut diety.Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *