Pełna gama prześcieradeł

Pełna gama prześcieradeł

Dobrze posłane łóżko to nie tylko wspaniała pościel, ale też właściwie dobrane do niej prześcieradło. Jakie powinno ono być? W kolorze? Białe? Z tej samej materii, co poszewki? A może zupełnie inne? Co wybrać?

Dobre prześcieradła charakteryzują się trwałością. Tkanina powinna być odporna na wycieranie, nie niszczyć się w wielu praniach. Nie powinna też tracić kolorów. Nawet na koniec użytkowania, powinna wyglądać tak samo jak po wyjęciu z pudełka.

Prześcieradła satynowe
Charakteryzuje je elegancki połysk. Satyna to materiał, który w upalne noce przyjemnie chłodzi, a w zimne – grzeje. Satynowe prześcieradło jest więc bardzo praktyczne. Równocześnie wymaga one dokładnego prasowania, co może być sporą niedogodnością dla leniwych.

Prześcieradła frotte
Są to powszechnie używane prześcieradła. Są miękkie w dotyku i miłe dla skóry. Z tego powody też, są często używane w dziecięcych łóżeczkach. A co jest najlepsze – nie wymagają prasowania! Warto zwrócić uwagę na gramaturę tkaniny. Im jest ona wyższa, tym materiał jest grubszy i przyjemniejszy w dotyku.

Prześcieradła bawełniane i Jersey
Jersey to rodzaj bawełnianej dzianiny. Obie te tkaniny są miłe w dotyku i dość proste do utrzymania w czystości. Nie są tak eleganckie jak prześcieradła z satyny, ale są dużo bardziej praktyczne. Są dobrym rozwiązaniem dla hoteli i pensjonatów, ponieważ są bardzo wytrzymałe i nie wymagają bardzo dokładnego prasowania.

Prześcieradła flanelowe
Idealne na zimę. Flanela jest nie tylko bardzo miła w dotyku, ale też dobrze utrzymuje ciepło. Jest to bardzo ważne, gdy na dworze panuje słota i niepogoda. Takie prześcieradło w połączeniu z flanelową pościelą pozwala na osiągnięcie przyjemnego ciepła.

Podkłady higieniczne
To ciekawy dodatek do wszystkich dobrze wyposażonych posłań. Podkład na łóżko ochroni materac przed przemoczeniem i poplamieniem. W znaczny sposób zwiększa to higienę korzystania z materaca (zwłaszcza w przypadku małych dzieci, osób starszych i hoteli). Łatwo się je pierze, nie prasuje, a do tego są bardzo wytrzymałe. Warto, więc umieszczać je pod prześcieradłami.

0 comments on “Pełna gama prześcieradełAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *