Zalety i wady piór wiecznych oraz piór kulkowych

Pióro od zawsze łączy się z pojęciami klasa oraz elegancja. Wiele marek oferuje znakomitej jakości pióra, wśród nich na szczególną uwagę zasługują pióra Parker, które słyną ze swej elegancji i wytrzymałości. Obecnie na rynku możemy znaleźć szeroki wybór piór, wśród nich najpopularniejsze są pióra wieczne oraz pióra kulkowe. Jak wybrać właściwe pióro dla siebie?

Pióro wieczne czy pióro kulkowe?

Pióra wieczne od zawsze są synonimem stylu oraz elegancji.Pisanie piórem wiecznym nie należy jednak do prostej czynności, jest to czynność bardzo indywidualna, zależna od umiejętności użytkownika. W pisaniu piórem wiecznym szczególnie ważna jest umiejętność kontroli i utrzymania płynności ruchów, a także odpowiednia siła nacisku, dlatego bardzo często pisanie piórem wiecznym jest postrzegane jako prawdziwe wyzwanie i sztuka.

Pióro kulkowe, jak możemy wywnioskować z samej nazwy, jest oparte na mechanizmie kulkowym, który nawiązuje do mechanizmów współczesnych długopisów. Pisanie piórem kulkowym jest zdecydowanie łatwiejszą czynnością niż pisanie piórem wiecznym. Pisząc piórem kulkowym nie musimy się obawiać o plamy czy zacieki, a także o brudzenie rąk czy rozlanie się atramentu.

0 comments on “Zalety i wady piór wiecznych oraz piór kulkowychAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *