Jak dobrać profesjonalne wyposażenie siłowni?

Jako, że coraz więcej osób planuje założenie własnej sali fitness, spróbujemy – w dzisiejszym wpisie – zmierzyć się z problemem zakupu odpowiednich sprzętów i wyposażenia, jakie winno się w niej znaleźć.

Pierwszą ważną kwestią, jest oczywiście podział całości pomieszczenia na strefy. Dzięki nim, znacznie łatwiej będzie nam dobrać sprzęt i dostosować go do wymagań Klientów. Co ważne, podział ten obowiązuje wyłącznie w siłowniach uniwersalnych, przeznaczonych dla każdego. Rzecz jasna siłownie tematyczne (np. dla kobiet) będą miały nieco inną organizację.

1. Strefa cardio

Tu umiejscowimy wszystkie urządzenia, niezbędne do treningu aerobowego. Wśród nich koniecznie muszą się znaleźć orbitreki, bieżnie, a także – steppery i rowerki.

2. Strefa treningu siłowego i obwodowego

W niektórych siłowniach są one podzielone na dwie części. Jednak w większości, jest to jedna, duża strefa. Sprzęt do siłowni, jaki się w niej znajdzie, to przede wszystkim maszyny do treningu siłowego i angażującego wszystkie partie części ciała.

3. Strefa wolnych ciężarów

Wyposażenie siłowni musi obejmować tzw. wolne ciężary, czyli urządzenia, w których własnoręcznie regulujemy masę sztang (poprzez ręczne dokładanie).

4. Strefa stretchingu

W strefie tej powinny znaleźć się maty, piłki i inne przedmioty, które umożliwiają szybkie rozciągnięcie się po treningu, bądź też ułatwiają trening osobisty.

Na zakończenie dzisiejszego wpisu chcemy dodać, że w sprzedaży posiadamy profesjonalne wyposażenie siłowni, umożliwiające organizację każdej z powyższych stref. Jeśli więc planujesz założenie własnej siłowni, koniecznie skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt. Wszystkie dane są dostępne na stronie https://kelton.pl/

0 comments on “Jak dobrać profesjonalne wyposażenie siłowni?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *