Teatrzyk kukiełkowy – jakie to proste

Dzieci w wieku szkolnym uwielbiają zabawki. Potrafią spędzić w ich towarzystwie nawet kilka godzin. Swoimi ulubionymi pluszakami nie lubią się dzielić. W przedszkolu na tym tle dochodzi do bójek. Ustają one dopiero po wyraźnej interwencji pani przedszkolanki. Musi się one nieźle nagimnastykować. Utrzymanie uwagi aktywnych malców dłużej niż przez pięć minut nie jest proste. Względny spokój grupy można osiągnąć, dopiero po zaangażowaniu w zabawę wszystkich obecnych tutaj dzieci. W ruch idą wszelkiego rodzaju klocki, z których powstają ogromne wieże. Gdy zabraknie klocków, wtedy powodzeniem cieszą się skakanki, maskotki i puzzle.

Milusińscy jednak niedługo bawią się zabawkami. Wśród dzieci wkrada się nuda. Pani, która pilnuje grupy, wymyśla nowe zabawy. Proponuję dzieciom gry ruchowe. Pierwszą z nich jest ciuciubabka. Wszyscy się na nią zgadzają. Po czym jednemu z dzieci zawiązuje się oczy szalikiem. Ma ono za zadanie, złapać, któregoś z rówieśników, którzy krążą dookoła niego. Po jakimś czasie ciuciubabce udaje się schwytać ofiarę. Druga zabawa nazywa się ciepło- zimno. Wszystkie dzieci muszą opuścić klasę. Na miejscu zostaje tylko pani jeden przedszkolak. Reszta czeka na zewnątrz. Wyżej wymienione osoby chowają umówiony wcześniej przedmiot w pewne miejsce. Reszta grupy musi go odnaleźć. Nie będzie to łatwe.

Pani udziela klasie pewnych wskazówek. Na wszelkie pytania odpowiada ciepło lub zimno. Po kilku minutach okazuje się, że schowana wcześniej maskotka, była w plecaku jednego z uczniów. Na tym kończy się zabawa i dzieciaki idą do domu. Nazajutrz Pani ma niespodziankę dla swoich dzieci. Do przedszkola zawitał teatrzyk kukiełkowy. Dzieciom najbardziej podobają się pacynki. Nigdy wcześniej ich nie widziały. Przez całe przedstawienie, siedzą grzecznie i oglądają śliczne laleczki.13

0 comments on “Teatrzyk kukiełkowy – jakie to prosteAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *