Dieta sokowa – dla kogo?

Dieta sokowa – dla kogo?

W ostatnim czasie oczyszczanie organizmu stało się bardzo popularnym tematem. Wielu ekspertów twierdzi, naturalne naturalne mechanizmy organizmu niestety nie wystarczą, aby pozbywać się na bieżąco toksyn, dlatego też polecają kurację odtruwające. Stres, papierosy, życie w biegu, fast foody, brak aktywności ruchowej, słodycze oraz alkohol to codzienność wielu z nas. Dieta sokowa jest prostą metodą niewymagającą specjalnego przygotowania a także wymyślnych produktów. Wystarczy tylko pozytywne nastawienie, samozaparcie, sokowirówka, blender i mnóstwo świeżych owoców i warzyw. Brzmi banalnie? To się tylko tak wydaje. podczas oczyszczania sokami możemy zauważyć wiele niezbyt przyjemnych dolegliwości jakimi są:

  1. Spadek energii,
  2. Nudności,
  3. Bóle głowy,
  4. Rozdrażnienie,
  5. Zły stan skóry i włosów,
  6. Obniżenie odporności,
  7. Problemy trawienne,
  8. Senność.

Dieta sokowa nie powinna trwać zbyt długo, ponieważ żywienie się jedynie owocami i warzywami może przyczynić się do osłabienia, zaburzeń hormonalnych, zwolnienia przemiany materii, a także wielu nieprzyjemnych problemów zdrowotnych. Niezdrowy tryb życia, nie dbanie o siebie brak aktywności fizycznej po pewnym czasie da o sobie znać. Dieta sokowa ma wiele zalet. Po jej zastosowaniu znikną problemy z trawieniem, skóra będzie rozświetlona, a także pozbędziemy się kilku niechcianych kilogramów.

Detoks sokowy bazuje na świeżo wyciskanych soków z owoców i warzyw, a także na koktajlach. Dopuszcza się również jedzenie lekkich zup i bulionów warzywnych. Dieta z soków jest warta uwagi, ponieważ dzięki niej wprowadzane są do organizmu niezbędne witaminy i minerały zawarte w owocach i warzywach. Stosując tą dietę należy bezwzględnie zrezygnować z kawy, cukru, mocnej herbaty oraz papierosów. Mocną herbatę możemy zastąpić z zieloną herbatą oraz naparami z ziół. Należy pamiętać, że picie wody mineralnej to absolutna konieczność i nie możemy o tym zapominać. Jak długo powinna trwać dieta z soków? Większość osób decyduję się na 1 do 3 dni. Bardzo dużą popularnością cieszy się detoks sokowy weekendowy. Jest to dobry sposób na spędzenie wolnych dni aby oczyścić oczyścić organizm i zregenerować go. Po zakończeniu diety należy stopniowo wracać do normalnego odżywiania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą www.naturacoldpress.pl