Działanie olejków eterycznych

Wszyscy kochamy relaks. Jako ludzie potrzebujemy od czasu do czasu wyciszenia naszego organizmu przez wzgląd na wszelkie problemy i stres jaki nam towarzyszy niemal każdego dnia. Obecnie niestety wszędzie za czymś gonimy, powodując tym samym, że tracimy zdrowie. Stres jest często nazywany cichym zabójcą, dlatego tak ważnym jest, by dawać sobie możliwość na wypoczynek i regenerację. Przydatne w tej kwestii bywają olejki eteryczne. Mają one jednak wiele zastosowań. Oprócz relaksu, pomogą nam również w niektórych dolegliwościach.

Olejki eteryczne wykorzystywane były już od 3000 roku przed naszą erą. Najbardziej powszechne były w Egipcie i Macedonii, a także w Indiach. Mają działanie lecznicze i terapeutyczne, a pozyskuje się je z różnych roślin, które posiadają olejki w każdej swojej części. Tworzy się z nich olejki do aromaterapii, a także wykorzystuje się je do produkcji perfum, artykułów spożywczych i leków.

W zależności od tego, z jakiej rośliny są pozyskiwane, mają różne działania. I tak na przykład olejek lawendowy działa uspokajająco, eukaliptusowy odkaża i oczyszcza, a na przykład jaśminowy znany jest jako afrodyzjak. Oczywiście to są jedynie jedne z wielu, jakie możemy dostać na rynku i warto zapoznać się z ich przeznaczeniem przed zakupem.

W przypadku dolegliwości również możemy skorzystać z pomocy olejków. Na ból głowy zaleca się między innymi lawendowy i miętowy, na przeziębienie herbaciany i eukaliptusowy, na zaburzenia trawienia cytrynowy i różany, a na przykład na bezsenność mandarynkowy i majerankowy. W Internecie z pewnością każdy znajdzie wszelkie informacje na temat wykorzystywania poszczególnych olejków w przypadku dolegliwości.

Aromaterapia natomiast polega na kąpielach i masażach. Dodawane do wody olejki eteryczne sprawiają, że czujemy się rozluźnieni i wypoczęci, a dodatkowo nawilża nam to naszą skórę. W przypadku masażu łączymy fizjoterapię z korzyściami płynącymi z ich wdychania.

Zobacz także:
https://pupus.pl/pol_m_Olejki-eteryczne-416.html