Soki oczyszczające

W trawieniu żywności udział biorą różnorodne organy. Cały układ trawienny to bardzo skomplikowany system organów. Jednym z najistotniejszych są wśród nich jelita, gdzie w momencie trawienia uczestniczą enzymy ale także bakterie – zarówno te dobroczynne, jak i takie o niekorzystnym oddziaływaniu. Zbyt ogromna liczba tych złych pasożytów działa źle na układ trawienny, spowalniając jego zmianę metabolizmu. Przy oczyszczaniu organizmu pomocna może być dieta z soków.

Sok z marchewki lubi większość z nas, a właściwie doprawiony będzie smakował nawet tym którzy twierdzą że go nie lubią. Sok marchewkowy zrobiony samodzielnie daje sporą dawkę energii, gdyż zawiera witaminy A i E. W dodatku jest pełen potasu, wapnia oraz sodu. Pomoże oczyścić organizm w naturalny sposób z toksyn i złogów pokarmu. Aby przygotować sok z marchwi, potrzebujesz: 7 dużych marchewek, 1 łyżeczkę startego imbiru, sok z połówki cytryny, łyżeczkę soku z agawy oraz 3 kostki lodu. Wymieszaj wszystko w sokowirówce i pij na świeżo.

Innym sokiem oczyszczającym będzie tzw. zielony sok oczyszczający. Potrzebne będą: półtora szklanki zimnej wody, sześć szklanek listków młodego szpinaku, pięć szklanek młodej kapusty rzymskiej, dwie łodygi selera, jabłko, gruszka, banan, pół łyżki soku z cytryny, pół szklanki natki pietruszki. Warzywa wrzuć do blendera i dodaj wodę.

Kolejnym sokiem będzie sok z cytrusów. Na przygotowanie go potrzebujemy pół szklanki świeżego soku z grejpfrutów i soku z pomarańczy, szklankę soku z cytryny oraz 2 litry wody destylowanej. Taka mieszankę należy pić „na czczo” rano. Najpierw jednak 1 łyżkę stołową soli rozpuszczoną w ciepłej wodzie. Dopiero potem, co 30 minut pić po pół szlaki przygotowanego soku. Pić przez około dwa dni. Tą kurację można stosować jedynie raz do roku, gdyż ponadto oczyszcza ona naszą krew. Częstsze kurację są nie wskazane.

Jeszcze innym lubianym sokiem będzie sok z rzodkiewki, ogórka i marchwi. Na szklankę 300 ml przygotuj po 100 g każdego składnika. Wszystko wrzuć do wyciskarki i pij zaraz po.
Taki sok wspomaga oczyszczanie i płucze nasze nerki.

Więcej znajdziesz tu: https://naturacoldpress.pl/soki/

0 comments on “Soki oczyszczająceAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *